Het is één van de, zo niet snelste marathons ter wereld: die van Berlijn. Niet voor niets dus dat deze erg populair is onder hardlopers. De straten van de Duitse hoofdstad bieden een prima gelegenheid het eigen persoonlijk record aan te scherpen. Finishen bij Brandenburger Tor is natuurlijk een prachtige ervaring. Daarnaast is Berlijn prima te bereiken per auto, trein, bus of zelfs vliegtuig.
Tegenwoordig is deze run zó populair, dat je ook hier moet loten voor een startnummer. Boek je een georganiseerde reis, dan ben je verzekerd van een startnummer en sta jij als één van de 40.000 lopers aan de start.
Denk je er over een Marathonreis naar Berlijn te boeken? Er zijn in Nederland tal van reisorganisaties die deze hardloopreis aanbieden. Daaronder TUI Sports, dat reizen aanbiedt naar 5 Major Marathons: New York, Chicago, Londen, Tokyo en dus ook Berlijn.

Reisorganisaties die een Marathonreis naar Berlijn aanbieden
Momenteel zijn er tenminste 7 Nederlandse reisorganisaties die een pakketreis naar de Marathon van Berlijn aanbieden. Dit zijn het eerder genoemde TUI Sports, Run2Forty2, Marathons International en GTB Marathon.
TUI Sports
Met TUI naar de BMW Berlin Marathon, wat houdt dat precies in? Je hebt ten eerste de keuze of je op eigen gelegenheid naar Berlijn reist, of een vlucht bij boekt. TUI heeft geen trein- of busoptie.
Eenmaal in Berlijn verblijf je in een van de drie geselecteerde hotels. Momenteel zijn dit Ibis Budget Berlin Kurfürstendamm (1 ster, budgetoptie), Motel One Hauptbahnhof (3 sterren) of RIU Plaza Berlin, met 4 sterren ook de duurste optie. Voor elk hotel geldt dat het ontbijt inclusief is. Meer info over de verschillende hotels
Je loopreis boeken bij TUI betekent:
- Finishen bij Brandenburger Tor
- Zeker van je startnummer
- Hotel in hartje Berlijn, of iets daar buiten
- Met of zonder vlucht
- Bezoek aan Marathon Expo
- Warming-up met Frühstücklauf
Zoek je nadere informatie? TUI heeft een brochure over Berlijn online staan. Op marathonreizen.net/tui-sports vind je meer info over deze relatief nieuwe reisorganisatie.
Marathons International
‘You run, we care!’ Onder dat motto organiseert Marathons International een marathonreis naar onder andere Berlijn. Deze reisorganisatie gaat prat op een uitstekende prijs-kwaliteitsverhouding. Bij deze reis ga je op eigen gelegenheid naar Berlijn toe.
Aldaar overnacht je 3 nachten in Hotel Titanic Chaussee Berlin****. Ontbijt is inbegrepen, en er is WIFI op de kamers. Het hotel is centraal gelegen; het startgebied is ongeveer 20 minuten wandelen. Een prima warming-up dus! Zowel lopers als supporters kunnen deze reis boeken. Lopers betalen 140 euro meer iv.m. het startnummer. Verder kun je rekenen op:
- Assistentie op de Marathon Expo bij het afhalen van je startbewijs
- Marathonbriefing op de zaterdagmiddag voor de marathon
- Reis- en looptechnische begeleiding tijdens je verblijf in Berlijn
- Gezellige Fun after the Run borrel
Meer weten over Marathons International? Ik schreef er deze pagina over. Je kunt deze marathonreis ook gelijk boeken op www.marathonsinternational.nl/berlijn
Run2Forty2
Ook Run2Forty2.nl verzorgt een reis naar deze échte stadsmarathon. Het gaat om 4-daagse reizen, aangeboden in samenwerking met ATPI Sports Events. Wil je niet dit jaar rennen maar pas volgend jaar? Dan kun je meestal nu al een voorboeking doen. Er is een basic-reis en een ‘premium’ reis.
Wat houdt de Premium-reis in? Je vliegt met de Run2Forty2 reisleiding en KLM naar Berlijn (vier volle dagen!). Je verblijft 3 nachten in het 4**** NH Berlin Mitte hotel op een perfecte locatie in het stadsdeel Mitte, op slechts 12 minuten wandelafstand van de start en finish. Bij de Basic-reis verzorg je zelf je vervoer naar Berlijn, en je logeert in een (eveneens 4-sterren) hotel dat wat verder van het startgebied af ligt. Lees hier meer over Run2Forty2, of bekijk het huidige reisaanbod op www.run2forty2.nl/berlijn

GTB Marathon
Gerard van Beek organiseert jaarlijks een 4-daagse busreis naar de marathon van Berlijn. Deze reizen zijn als ik het goed gezien heb zeer scherp geprijsd. Je reist per luxe touringcar (meerdere opstapplaatsen in Nederland), en je verblijft in een hotel buiten het centrum van Berlijn. Met het OV ben je toch tamelijk rap in het centrum.
Alle transfers in Berlijn (o.a naar de sportbeurs, ontbijtloop, start marathon, afhalen bij de finish enz) zijn bij de reissom inbegrepen. Ook is er een stadstour op zaterdag met een Nederlands sprekende gids. Fysiotherapeuten, een gediplomeerde trainer en ervaren marathonloper maken dele uit van de reisbegeleiding. Bezoek de website www.gtbmarathon.nl
Berlijn lopen voor het Goede Doel
Ben je uitgeloot voor deze run en heb je geen zin om een pakketreis te boeken? Je kunt ook rennen voor het goede doel. Dit kan individueel of als team. In steden als NY en Chicago wordt dit door wel meer goede doelen gedaan, maar voor Berlijn kon ik alleen KiKa vinden. Let op: je dient dus wel een sponsorbedrag voor KiKa binnen te hengelen.
Het minimale sponsorbedrag dat er op moment van schrijven voor staat is € 3.500. Hier krijg je natuurlijk wel een compleet verzorgde marathonreis voor terug. Lees de voorwaarden op runforkikamarathon.nl.
Ken jij nog meer goede doelen, of andere manier om aan een startnummer in Berlijn te komen als je bent uitgeloot? Of heb je tips hoe je (relatief) goedkoop een marathonreis naar Berlijn kunt boeken? Laat een reactie achter.
Wellicht verstandig om Runtravel uit de lijst met aanbieders te halen, omdat ze lopers duperen
https://opgelicht.avrotros.nl/uitzending/uitzending-gemist/24-04-2018/fragment/2271/
Inderdaad, zij zijn verwijderd van de pagina 🙂